Typy mleka w formule dla niemowląt

Typy mleka w formule dla niemowląt

Istnieje wiele różnych rodzajów mleka w formule dla niemowląt. Odmiany humanizowane, oparte na soi, w proszku i smakowe to tylko kilka z nich. Tutaj poznasz wady i zalety każdego z nich. Dowiesz się również, które z nich są najlepsze dla Twojego dziecka. Te rodzaje mleka są wykonane z różnych składników i zawierają różne ilości cukru. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach formuły. Informacje te mogą być pomocne przy wyborze odpowiedniej formuły dla Twojego dziecka.

Humanizowane formuły dla niemowląt

Nowoczesnym sztucznym substytutem mleka dla niemowląt niekarmionych piersią jest humanizowane mleko w formule dla niemowląt. Opracowane w celu naśladowania ludzkiego mleka, produkty te mają składniki, które promują kilka funkcji fizjologicznych u niemowląt. Na przykład, mają one zwiększony poziom kwasu b-palmitynowego, który jest składnikiem tłuszczu mleka ludzkiego. Składnik ten pomaga zapobiegać infekcjom u niemowląt i występuje w wysokim stężeniu w mleku matki. Humanizowane mleko w formule dla niemowląt można znaleźć w sklepach w pobliżu Twojego domu.

Uważa się je za bezpieczne do stosowania u niemowląt. Health Canada ocenia formuły dla niemowląt pod kątem bezpieczeństwa i adekwatności odżywczej i wymaga stosowania wzmacniaczy mleka ludzkiego. Wytyczne Health Canada są dostępne dla producentów. Zawierają one wytyczne dotyczące tego, co HMF mogą, a czego nie mogą robić. Do czasu zakończenia prac nad przepisami, wiele HMF jest dostępnych w sprzedaży w Kanadzie. Wytyczne te nie dotyczą jednak wszystkich preparatów dla niemowląt.

Humanizowane mleko w formule dla niemowląt jest świetną alternatywą dla karmienia piersią. Zawiera długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które są kluczowe dla odżywiania i zdrowia niemowląt. Składniki humanizowanego mleka w formule dla niemowląt nie odwzorowują złożoności mleka matki. Jednak dobrze opracowana formuła może pomóc rodzicom w osiągnięciu jak największych korzyści z karmienia piersią. Ale jak możemy mieć pewność, że używamy bezpiecznej i skutecznej formuły?

Mleko matki jest najlepszym źródłem pożywienia dla niemowląt. Zawiera przeciwciała, które pomagają w rozwoju układu jelitowego noworodka. Mleko matki jest pierwszym wyborem dla zdrowych niemowląt, a mleko dawcy jest dobrą alternatywą dla wcześniaków. Preparaty dla niemowląt są obecnym wyborem dla dzieci, które nie mają dostępu do mleka matki. Są one również zalecane dla wcześniaków lub niemowląt o niskiej masie urodzeniowej. Istnieje wiele zalet mleka matki, ale nie zawsze jest to możliwe lub odpowiednie dla wszystkich niemowląt.

Sproszkowane formuły

Sproszkowana formuła dla niemowląt jest jednym z najczęstszych produktów spożywczych dla noworodków w Kanadzie. Niestety, jest ona również związana z ogniskami chorób przenoszonych drogą pokarmową. Głównym patogenem, którego należy się obawiać jest Salmonella spp, która może powodować śmiertelne infekcje u niemowląt. Nie jest jasne, w jaki sposób powstają te ogniska, ale mogą one wystąpić w każdym punkcie procesu produkcji żywności. Skażenie może nastąpić w dowolnym miejscu, od zakładu produkcyjnego do sprzętu używanego do przygotowania preparatu dla niemowląt. Noworodki są wrażliwą populacją, więc jakość i bezpieczeństwo sproszkowanej formuły jest kluczowe.

Problem ze sproszkowaną formułą dla niemowląt polega na tym, że nie jest ona sterylna. W rezultacie może zawierać patogeny, które mogą powodować poważne choroby u niemowląt. Przeprowadzono wiele badań, które badają ryzyko związane z patogenami znalezionymi w sproszkowanej formule dla niemowląt. Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa oraz Światowa Organizacja Zdrowia zwołały spotkania ekspertów w celu omówienia tych kwestii. Kilka mikroorganizmów zostało zidentyfikowanych jako najbardziej rozpowszechnione.

Kilka lat temu, epidemia bakterii została powiązana z jedną marką preparatu dla niemowląt. Ustalono jednak, że źródłem zanieczyszczenia był problem w suszarce rozpyłowej, a liczba salmonelli w produkcie była tak niska, że niemożliwa do wykrycia w próbkach tak małych jak 50 gramów. Problem jest poważniejszy, jeśli zdecydujesz się podać dziecku sproszkowane mleko dla niemowląt.

Powszechność występowania gatunków Salmonelli stale spada od ponad 20 lat. Jednak częstość występowania salmonelli w chudym mleku w proszku była nadal wyższa w 1976 roku niż w 1988 roku. Dlatego kluczowe jest, aby być świadomym tych zagrożeń i podjąć niezbędne środki ostrożności podczas obsługi i przygotowania sproszkowanej formuły dla niemowląt. Na przykład, jeśli masz w domu butelkę sproszkowanej formuły dla niemowląt, nie powinieneś przechowywać jej w lodówce dłużej niż cztery godziny.

Formuły na bazie soi

Mleko dla niemowląt na bazie soi jest naturalną alternatywą dla niektórych rodziców. Chociaż wiele upraw soi jest genetycznie modyfikowanych, produkty te mogą być nadal bezpieczne, aby dać dziecku. Mleko dla niemowląt na bazie soi jest często produkowane z soi, która jest uprawiana ze względu na wysoką zawartość białka. Jednak niektóre badania wykazały, że formuła dla niemowląt na bazie soi może zawierać fitoestrogeny, które są estrogenami jak chemikalia znalezione w soi.

Istnieją pewne poważne skutki uboczne związane z formułą dla niemowląt na bazie soi. Wiele dzieci z alergią na mleko krowie będzie również rozwijać negatywne reakcje na ten produkt. Objawy reakcji mogą pojawić się kilka minut lub nawet godzin po spożyciu soi przez dziecko. Objawy te mogą być poważne i mogą obejmować duszność nosa, kaszel i trudności w oddychaniu. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, czy formuła dla niemowląt na bazie soi jest bezpieczna dla Twojego dziecka.

Niektóre badania wskazują, że formuła dla niemowląt na bazie soi zawiera wysokie poziomy niezbędnych metali śladowych. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że woda zawiera śladowe ilości niektórych niezbędnych pierwiastków śladowych. Na przykład RDA dla chromu wynosi 50 mikrogramów na litr mleka, ale w preparatach dla niemowląt dzienne spożycie jest znacznie wyższe. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że stężenia niezbędnych metali śladowych są mniejsze niż te występujące w mleku ludzkim. Jeśli tak nie jest, to preparaty dla niemowląt na bazie soi prawdopodobnie nie są najbezpieczniejszą opcją.

W przeciwieństwie do tego, preparaty dla niemowląt na bazie zbóż miały najwyższe stężenie cynku i żelaza. Jednak różnice te nie były znaczące. Oprócz wysokich stężeń cynku i żelaza, obie formuły zawierały niskie ilości manganu. Zatem preparaty dla niemowląt powinny być dobrym wyborem dla rodziców, którzy chcą wybierać zdrową żywność dla swoich dzieci. Jeśli skład Twojej formuły odbiega od dozwolonej prawem ilości, powinnaś być tego świadoma i skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania zaleceń.

Formuły humanizowane

Humanizowana formuła dla niemowląt to rodzaj mleka dla niemowląt, które zostało wzbogacone o składniki odżywcze pochodzące z mleka ludzkiego. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, do 2050 roku na świecie będzie żyło ponad 9 miliardów ludzi, co zwiększy zapotrzebowanie na formuły mleka dla niemowląt. Producenci formuł mogą wykorzystać nową technologię do stworzenia bardziej odżywczych produktów dla niemowląt, w tym prebiotyków i specyficznych frakcji białek mleka. Analitycy rynku oczekują, że przemysł formuł niemowlęcych o wartości 50 miliardów dolarów będzie rósł o 7% rocznie w ciągu najbliższych pięciu lat, chociaż niektórzy przewidują większy wzrost.

Korzyści płynące z mleka ludzkiego od dawna są uznawane. Mleko ludzkie zawiera szereg strukturalnie zróżnicowanych oligosacharydów, które wspierają funkcje żołądkowo-jelitowe i odpornościowe u niemowląt karmionych piersią. W kilku badaniach stwierdzono, że niemowlęta karmione piersią mają niższe wskaźniki infekcji niż te, które nie są karmione. Humanizowane mleko w proszku dla niemowląt może być korzystne w sytuacjach, gdy karmienie piersią nie jest możliwe. Jednak wysokiej jakości formuła mleka ludzkiego nie powinna być stosowana jako substytut karmienia piersią.

Mleko ludzkie ma wiele istotnych składników, których potrzebują niemowlęta. Podczas gdy formuły dla niemowląt nie są idealnym substytutem mleka ludzkiego, jest ono znacznie bliższe ideału niż jakiekolwiek inne mleko. Mleko ludzkie zawiera wszystkie trzy podstawowe makroskładniki – tłuszcz, węglowodany i białko – i jest pierwszym posiłkiem dziecka. Profil aminokwasowy preparatów mleka ludzkiego powinien być zbliżony do profilu mleka kobiecego. Pierwszym ograniczającym aminokwasem w preparatach dla niemowląt jest a-laktalbumina, która jest trawiona na mniejsze peptydy. Osteopontyna jest fosforylowanym białkiem, które również jest obecne. Jest to białko prozapalne, które promuje przełączanie Th1/Th2 i jest kluczowym czynnikiem w rozwoju immunologicznym niemowląt.

Stosowanie HMO ma wiele korzyści. Są one głównym składnikiem mleka ludzkiego i są najbardziej przebadane spośród wszystkich preparatów dla niemowląt. Ich liczne korzyści doprowadziły do powstania kilku linii badawczych. HMO są również trudne do wyprodukowania w wystarczających ilościach. Brak tych białek utrudniał badania laboratoryjne, ale kilka linii dowodowych pomogło naukowcom zawęzić grono kandydatów na głównego badacza. Zostały one również wykorzystane w badaniach klinicznych. HMO występujące w ludzkim mleku są bezpieczniejsze w użyciu niż syntetyczne.

Formuły ekstensywnie zhydrolizowane

Istnieją dwa podstawowe rodzaje mleka dla niemowląt: częściowo zhydrolizowane i ekstensywnie zhydrolizowane. W obu przypadkach białko jest mniejsze i łatwiejsze do strawienia, dzięki czemu formuła jest mniej alergiczna. Pierwszy jest droższy niż drugi, ale może być pokryty przez plan ubezpieczeniowy, jeśli masz receptę. Czy twoje dziecko jest uczulone na każdy rodzaj mleka jest osobistą decyzją.

Niemieckie badanie Infant Nutritional Intervention sugeruje, że silnie hydrolizowana formuła może zmniejszyć częstość występowania egzemy u dzieci. W badaniu zastosowano podwójnie ślepą, randomizowaną konstrukcję, aby ocenić skuteczność 3 różnych formuł ekstensywnie hydrolizowanych, w tym formuł kazeinowych i serwatkowych. Badanie obejmowało również dzieci, które były w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia choroby alergicznej. Potrzebne są dalsze badania kliniczne, aby lepiej zrozumieć skuteczność formuły hydrolizowanej w zapobieganiu i leczeniu alergii pokarmowych.

W przypadku alergii, formuły częściowo hydrolizowane są mniej przetworzone niż formuły ekstensywnie hydrolizowane. Nie są jednak wolne od alergenów, takich jak laktoza. Dlatego rodzic z dzieckiem alergicznym powinien rozważyć hipoalergiczną formułę dla swojego dziecka. Istnieją trzy rodzaje ekstensywnie zhydrolizowanych formuł: częściowo zhydrolizowane, ekstensywnie zhydrolizowane i oparte na wolnych aminokwasach.

Poza białkami mleka, ekstensywnie zhydrolizowane formuły są wykonane z kazeiny lub białek serwatkowych. Mniejsze kawałki zawarte w mleku są łatwiejsze do strawienia przez dziecko. Należy jednak pamiętać, że formuła częściowo zhydrolizowana nie jest odpowiednia dla dzieci z potwierdzoną alergią na białka mleka. Jest ona przeznaczona dla dzieci, które nie tolerują laktozy lub cierpią na alergię na białko mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *